in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Pompy ciepła Aquarea

Pompy ciepła powietrze-woda Aquarea

Oferowane przez firmę Panasonic pompy ciepła serii Aquarea zapewniają dużą oszczędność energii dzięki swojej wysokiej wydajności nawet w temperaturze -20°C. Pompy ciepła serii Aquarea są w całości projektowane i produkowane przez firmę Panasonic.

Nagroda Good Design Award należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie doskonałego wzornictwa produktów. Wyróżnienie stanowi wyraz uznania dla wyjątkowych osiągów i energooszczędności jednostek wewnętrznych Panasonic typu All-in-One i split. Ponadto minimalistyczne, estetyczne wzornictwo oraz funkcjonalność jednostek sprawiają, że seria Aquarea to idealne rozwiązanie do zastosowań domowych.

System Aquarea to innowacyjne, energooszczędne rozwiązanie przeznaczone do klimatyzowania i ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody użytkowej. Powietrzna pompa ciepła Aquarea zasysa świeże powietrze, zapewniając najwyższy komfort chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. System Aquarea jest znacznie czystszy, bezpieczniejszy, tańszy i bardziej przyjazny dla środowiska naturalnego, niż alternatywne systemy ogrzewania gazowego, olejowego lub elektrycznego.

Pompy ciepła Panasonic można podzielić na zastosowaną technologię:

Aquarea High Performance - do nowych instalacji i budynków energooszczędnych

  • Wyjątkowa wydajność i oszczędność energii przy minimalnej emisji CO2 i kompaktowej budowie. Wyższa wydajność przy współczynniku COP do 5,33 w przypadku jednostek generacji J o mocy 3 kW.

Aquarea T-CAP - praca w skrajnie niskich temperaturach, modernizacja i innowacja

  • Urządzenia zapewniają utrzymanie wydajności grzewczej nawet w niskich temperaturach. Pompy tej serii są zdolne do utrzymania mocy wyjściowej przy temperaturze zewnętrznej do -20°C bez konieczności wspomagania grzałką elektryczną.

Aquarea HT - do domów mieszkalnych ze starymi grzejnikami wysokotemperaturowymi

  • Pompy ciepła Aquarea HT są idealnym wyborem do modernizacji. Zielona energia w tradycyjnych grzejnikach. Najlepsze rozwiązanie zdolne zapewnić temperaturę wody grzewczej do 65°C, nawet przy temperaturach zewnętrznych rzędu -15°C.

Pompa ciepła do produkcji CWU - wysokowydajny podgrzewacz CWU

Idealne do pokrycia zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w domu jednorodzinnym, samodzielne pompy ciepła do podgrzewania CWU są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort i oszczędności. W porównaniu z tradycyjnymi elektrycznymi podgrzewaczami wody pobór energii przez pompę ciepła klasy A+ jest niższy o 75%.

Pompy ciepła Panasonic można podzielić na rodzaj jednostki:

Aquarea - Monoblok

  • W systemie występuje tylko jednostka zewnętrzna. Nie są potrzebne zewnętrzne przewody czynnika chłodniczego, do jednostki zewnętrznej przyłącza się tylko instalację grzewczą i/lub ciepłej wody użytkowej.

Aquarea - Split

  • Do układu posiadającego oddzielną jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną Hydrokit przyłącza się instalację grzewczą i/lub instalację CWU.

Aquarea - Split All-in-One

  • Seria urządzeń Aquarea All-in-One stanowi inteligentne połączenie jednostki wewnętrznej Hydrokit z wysokiej jakości bezobsługowym zasobnikiem ze stali nierdzewnej.

Jednostki All-in-One z próżniowym panelem izolacyjnym U-Vacua

  • Panasonic U-Vacua™ to zaawansowany próżniowy panel izolacyjny o bardzo niskiej przewodności cieplnej, zapewniający około 19 razy bardziej skuteczną izolację niż standardowa pianka poliuretanowa.