in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Automatyka chłodnicza

Sterowniki elektroniczne Danfoss

DANFOSS

Sterowniki Danfoss

ADAP-KOOL® instalacja chłodnicza sklepu spożywczego

ADAP-KOOL® - nazwa pochodzi od "adaptacyjnego chłodzenia" - to rodzina wysokiej klasy, adaptacyjnych sterowników chłodniczych opracowanych dla wszystkich formatów sklepów sprzedających żywność od wielkopowierzchniowych hipermarketów po małe sklepy osiedlowe. W miarę jak technologia chłodnicza staje się coraz bardziej zaawansowana, rozwiązania ADAP-KOOL® pomagają radzić sobie z optymalizacją działania instalacji, poprawą efektywności i podejmowaniem właściwych decyzji.

>>> Zobacz film na temat sterowników serii ADAP-KOOL >>>

Jak prawidłowo dobrać sterowniki Danfoss?

Klientów zainteresowanych samodzielnym doborem regulatorów prędkości obrotowej wentylatorów Danfoss zachęcamy do pobrania programu doborowego udostępnionego przez producenta rozwiązania - markę Danfoss. Program pozwala stworzyć symulację instalacji chłodniczej, a w konsekwencji prawidłowo dobrać sterowniki Danfoss do każdego zastosowania.

Typoszereg sterowników do układów z termostatycznymi zaworami rozprężnymi

 • EKC 202
 • EKC 302
 • AK-CC 250
 • AK-CC 350
 • AK-CC55 Compact
 • AK-RC 101

Typoszereg sterowników do układów z zaworami rozprężnymi sterowanymi elektronicznie

 • AK-CC55 Compact
 • AK-CC55 Single Coil
 • AK-CC55 Single Coil UI
 • AK-CC55 Multi Coil
 • AK-CC 750A

Nowa generacja sterowników do mebli i komór chłodniczych serii AK-CC55

Nowe sterowniki mebli i komór chłodniczych typu AK-CC55 umożliwiają oszczędności energii rzędu 6-10% w porównaniu do najlepszych alternatywnych rozwiązań. Bazują na zaawansowanych algorytmach adaptacyjnej regulacji przegrzania o potwierdzonej skuteczności opracowanych przez firmę Danfoss. Nowa generacja sterowników rodziny ADAP-KOOL® zapewnia jak zwykle znakomitą pracę urządzeń, a ponadto przynosi lepsze walory użytkowe zarówno producentom OEM, instalatorom, serwisantom, jak i użytkownikom instalacji.

Sterownik urządzeń chłodniczych - AK-CC55 z Bluetooth - uproszczony i wygodny. Obsługę i serwis ułatwia aplikacja AK-CC55 Connect. Po podłączeniu nowego wyświetlacza zewnętrznego z opcją Bluetooth, możliwa jest pełna bezprzewodowa obsługa z poziomu aplikacji AK-CC55 Connect uruchomionej na smartfonie lub tablecie. Intuicyjna obsługa sterownika przez aplikację AK-CC55 Connect sprawia, że serwis i uruchomienie są bardzo łatwe, z pełną kontrolą na wyciągnięcie ręki, bez potrzeby bezpośredniego dostępu do sterownika.
Przegląd sterowników z rodziny ADAP-KOOL® - plik do pobrania >>>

Sterownik do urządzeń chłodniczych - EKE 400 - ulotka do pobrania >>>

Nowy regulator EKE 400 zaprojektowano specjalnie na potrzeby sterowania pracą parowników w przemysłowych układach chłodniczych. W oparciu o strukturę rozproszonego systemu sterowania (DCS), zaawansowane algorytmy regulacji oraz kreator szybkiej nastawy i uruchomienia, sterownik EKE 400 wydatnie skraca czas instalacji układu automatyki, obniża koszty i przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i efektywności eksploatacji urządzeń.
Sterownik parownikowy EKE 400 kompleksowo zawiaduje pracą parownika, optymalizując tryb chłodzenia i odszraniania (w układach amoniakalnych, na CO2 i z czynnikami HFC/HCFC). Nadaje się do sterowania odszranianiem zarówno parowników zalanych, jak i zasilanych ciśnieniowo oraz pozwala na realizację różnych metod, włącznie z odszranianiem gorącymi parami (z regulacją ciśnienia lub drenażu skroplin) oraz za pomocą grzałek elektrycznych i cieczy. Łatwy w użyciu kreator umożliwia szybkie wprowadzenie kluczowych nastaw i szybkie uruchomienie układu, zaś predefiniowane procedury zapewniają niezawodność chłodzenia i odszraniania. Sterownik EKE 400 zaprojektowano specjalnie dla jak najlepszego wykorzystania możliwości zaworów marki Danfoss. Jednakże regulator pracuje również z zaworami innych producentów.
Sterownik EKE 400 wyposażono w możliwość transmisji danych w protokole MODBUS, co umożliwia jego integrację ze scentralizowanym układem sterowania opartym na nadrzędnym sterowniku programowalnym (PLC). Wszakże może on również pracować samodzielnie.

Sterownik do urządzeń chłodniczych - EKC 202

Sterowniki serii EKC 202 mogą być używane w szerokim zakresie różnych zastosowań chłodniczych: od regulacji temperatury powietrza i sterowania odtajaniem po bardziej zaawansowane zastosowania, włącznie za sterowaniem oświetleniem i wentylatorami.

Sterownik do urządzeń chłodniczych - EKC 302

Sterowniki serii EKC 302 mogą być używane w szerokim zakresie różnych zastosowań chłodniczych: od regulacji temperatury powietrza i sterowania odtajaniem po bardziej zaawansowane zastosowania, włącznie ze sterowaniem oświetleniem i wentylatorami. Do montażu na szynie DIN.

Uniwersalny sterownik urządzenia chłodniczego - AK-CC 210

Regulator jest używany do sterowania pracą parowników urządzeń chłodniczych w supermarketach. Dzięki wielu predefiniowanym aplikacjom jedno urządzenie oferuje wiele opcji. Elastyczność ta dotyczy zarówno nowych instalacji, jak i urządzeń już użytkowanych.

Uniwersalny sterownik urządzenia chłodniczego - AK-CC 250A

Regulator jest używany do sterowania pracą parowników urządzeń chłodniczych w supermarketach. Dzięki wielu predefiniowanym aplikacjom jedno urządzenie oferuje wiele opcji. Elastyczność ta dotyczy zarówno nowych instalacji, jak i do urządzeń już użytkowanych.

Uniwersalny sterownik urządzenia chłodniczego - AK-CC 350

Regulator jest używany do sterowania pracą parowników urządzeń chłodniczych w supermarketach. Dzięki wielu predefiniowanym aplikacjom jedno urządzenie oferuje wiele opcji.Elastyczność ta dotyczy zarówno nowych instalacji, jak i urządzeń już użytkowanych. Do montażu na szynie DIN.

Sterownik urządzeń chłodniczych - AK-CC 450

Kompletny regulator pracy urządzenia chłodniczego o bardzo dużej elastyczności przystosowania do wszystkich rodzajów mebli chłodniczych i chłodni.Przenaczenie - do chłodzenia pośredniego, do współpracy z termostatycznym zaworem rozprężnym.

Sterownik urządzeń chłodniczych - AK-CC 550A

AK-CC 550A to kompletny regulator urządzenia chłodniczego o bardzo dużej elastyczności przystosowania do wszystkich rodzajów mebli chłodniczych i chłodni.

Sterownik parownikowy - AK-CC 750

Sterownik parownikowyRegulatory AK-CC 750 to sterowniki, które razem z zaworami i czujnikami stanowią kompletne układy sterowania pracą parowników mebli chłodniczych i chłodni w chłodnictwie handlowym.Zasadniczo zastępują wszystkie inne regulatory automatyczne, realizujące m.in. funkcje termostatów dziennych i nocnych, funkcje sterowania odtajaniem, wentylatorami, grzałkami poręczowymi, oświetleniem, zaworem termostatycznym i elektromagnetycznym, funkcje alarmowe itp.

Sterownik parownikowy - EKC 315A

Sterownik wraz z zaworem znajduje zastosowanie tam, gdzie jest wymagana dokładna regulacja przegrzania i temperatury w takich obiektach, jak: chłodnie (chłodnice powietrza), instalacje technologiczne (agregaty do chłodzenia wody), centrale klimatyzacyjne.

Regulatory prędkości obrotowej wentylatorów - XGE / RGE

RGE i XGE to regulatory prędkości obrotowej wentylatorów produkowane przez firmę Danfoss Saginomiya. RGE jest dostępny w wersji jedno- i trójfazowej.RGE jest prostym i skutecznym, zintegrowanym czujnikiem ciśnienia i regulatorem prędkości obrotowej wentylatorów z mieszkowym układem pomiarowym o wysokiej niezawodności.W przypadku urządzeń kompaktowych, do pewnej regulacji pracy wentylatorów świetnie nadaje się regulator XGE.Może być montowany bezpośrednio na przewodzie czynnika chłodniczego, nastawianie odbywa się przez obrót śruby nastawczej, a podłączenie elektryczne jest bardzo uniwersalne. Może być również montowany na tablicy, gdy w sąsiedztwie rurociągu jest za mało miejsca.Regulatory RGE i XGE mogą być używane do wszystkich powszechnie stosowanych czynników chłodniczych, w tym R410A.

Coolselector®2 - bezpłatna wersja do pobrania >>>

Coolselector®2 pomaga zoptymalizować zużycie energii i zwiększyć wydajność dowolnego układu HVACR. Umożliwia wykonywanie obiektywnych obliczeń w oparciu o panujące warunki pracy, takie jak wydajność chłodnicza, czynnik chłodniczy oraz temperatura parowania i skraplania.

Ref Tools - bezpłatna wersja do pobrania >>>

Niezbędna, wszechstronna aplikacja mobilna dla techników klimatyzacji i chłodnictwa. Uzyskaj wskazówki, wsparcie, informacje i narzędzia, których potrzebujesz - w pracy i w terenie. Ref Tools to darmowa, potężna aplikacja, zawierająca niezbędne narzędzia, których potrzebuje każdy technik klimatyzacji i chłodnictwa w swoim cyfrowym zestawie narzędzi.

Ref Tools oferuje kilka najpopularniejszych i najbardziej przydatnych narzędzi wspierających pracę instalatorów chłodnictwa i klimatyzacji:

 • Refrigerant Slider - Pomimo tego, że Refrigerant Slider zmienia się w Ref Tools, to jednak zachowa on wszystkie podstawowe funkcje, dzięki którym stał się hitem wśród milionów instalatorów na całym świecie. Nadal można znaleźć Refrigerant Slider w Ref Tools i użyć go do szybkich obliczeń relacji ciśnienia do temperatury dla ponad 80 czynników chłodniczych.
 • Low-GWP Tool - Narzędzie Low-GWP pozwala określić możliwe różnice w efektywności energetycznej układu chłodniczego po wymianie obecnie używanego czynnika chłodniczego na zamiennik o niższym współczynniku GWP.
 • Troubleshooter - Aplikacja Troubleshooter pomaga zdiagnozować i rozwiązać wiele problemów pojawiających się w układach chłodniczych. Po zidentyfikowaniu problemu aplikacja Troubleshooter proponuje możliwe rozwiązania.
 • Spare Parts - Uzyskaj dostęp i zamów obszerną listę części zamiennych i zestawów serwisowych Danfoss do przemysłowych zastosowań chłodniczych - bezpośrednio ze swojego smartfona.
 • TXV Superheat Tuner - Nastaw optymalne przegrzanie szybciej niż w 15 minut. Korzystając z zaawansowanych algorytmów, aplikacja TXV Superheat Tuner podaje zalecenia co do nastawy poszczególnych zaworów.
 • Magnetic Tool - Aplikacja Magnetic Tool umożliwia szybkie i łatwe przetestowanie cewki zaworu elektromagnetycznego.
 • Podcast - Dzień pracy może być wypełniony zadaniami, a odległości do pokonania duże – zrelaksuj się więc nieco przy naszym popularnym zbiorze podcastów – zasubskrybuj i słuchaj wprost w aplikacji.