in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Stanowisko firmy Tecumseh dotyczące R448A

Czynnik R448A może być używany w istniejących urządzeniach ze sprężarkami tłokowymi Tecumseh zgodnie z naszymi wytycznymi dotyczącymi używania czynników R452A i R448A/R449A. Jak ogłoszono wcześniej, R452A jest zalecanym przez Tecumseh alternatywnym czynnikiem chłodniczym. Dopuszczalnym zamiennikiem był R449A, a po zakończeniu testów stwierdzamy, że R448A osiąga te same wyniki.

Jako że R448A wykazuje bardzo zbliżone właściwości do R449A, dane techniczne, koperta pracy i wydajności pozostają takie same dla obydwu czynników.
Zatwierdzenie to nie sugeruje, że powyższe alternatywy są kompletnymi czynnikami typu „drop-in” dla każdej aplikacji. Użytkownik będzie musiał zweryfikować użycie czynników alternatywnych zgodnie z naszymi wytycznymi dotyczącymi stosowania R452A i R448A/R449A.

Tecumseh zweryfikował i potwierdza, że czynniki o niskim GWP, w tym czynniki węglowodorowe (HC), są właściwym rozwiązaniem dla chłodnictwa komercyjnego jak i środowiska. Tecumseh był i nadal będzie zwolennikiem czynników chłodniczych zapewniających najlepsze rozwiązania w odniesieniu do efektywności energetycznej systemu i środowiska.
Aby uzyskać więcej szczegółów prosimy o kontakt z regionalnym przedstawicielem firmy Tecumseh.

Źródło: Zespół Marketingu Tecumsech, marzec 2018