in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Wymienniki

Wymienniki

Wymienniki ciepła to urządzenia, których głównym zadaniem jest wymiana ciepła pomiędzy dwoma lub więcej mediami (płynami). Termin wymiennik ciepła odnosi się do szerokiej grupy urządzeń o zróżnicowanej budowie i przeznaczeniu. Wymienniki ciepła znajdują zastosowanie m.in. w chłodnictwie.

Oferta wymienników ciepła

Oferta chłodnic i skraplaczy uwzględnia w praktyce wszelkie zastosowania chłodnictwa. Dysponujemy chłodnicami do różnych zastosowań – od małych komór sklepowych (Rivacold, Kelvion Küba), przez wymienniki ciepła do komór przechowalniczych na owoce i warzywa (Kelvion Küba, Thermokey), skończywszy na zastosowaniach przemysłowych (Kelvion Küba, Güntner). Urządzenia te, w zależności od technologii chłodniczej i oczekiwań klienta mogą być dostarczone w wielu konfiguracjach np. z grzałkami i bez, z wentylatorami EC, z tacą izolowaną, zabezpieczone antykorozyjnie, w wersji ze stali nierdzewnej itd.

Ponadto oferujemy wymienniki płytowe SWEP i płaszczowo-rurowe Bitzer i WTK. Wymienniki płytowe charakteryzują się stosunkowo łatwą konserwacją - są proste w czyszczeniu. Dodatkową zaletą wymienników płytowych jest możliwość zmiany rozmiarów wymiennika poprzez dodawanie lub usuwanie płyt. Dzięki swoim zaletą wymienniki płytowe znajdują zastosowanie w systemach, które wymagają regularnego czyszczenia - systemach chłodniczych, przemyśle mleczarskim i przemyśle farmaceutycznym.

Wymienniki płaszczowo-rurowe

Wymienniki płaszczowo-rurowe to jedne z najczęściej spotykanych typów wymienników ciepła w przemyśle. Ich uniwersalność wynika z możliwości konstruowania różnorodnych układów, możliwości użycia elementów standardowych, a także możliwości zastosowania w bardzo dużym zakresie ciśnień i temperatur.

Klientów zainteresowanych zakupem wymienników ciepła zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla Państwa zastosowań.