in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Sprężarki i agregaty

Hermetyczne Waterloop Schiessl

SCHIESSL

Agregaty chłodnicze do pętli wodnej seria SHS - Waterloop System.
Producent: Schiessl Bułgaria

Agregaty chłodnicze do pętli wodnej serii SHS to nowoczesne rozwiązanie do zastosowań w chłodnictwie komercyjnym, oferujące do 25% mniejsze zużycie energii w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Zamiast klasycznego, zcentralizowanego układu z zespołem sprężarkowym obsługującym witryny chłodnicze za pomocą długich przewodów rozprowadzających czynnik chłodniczy, mamy do dyspozycji kompaktowe urządzenie serii SHS.

Zastosowanie systemu waterloop znacznie redukuje napełnienie instalacji czynnikiem chłodniczym (do 80%). Podobnie zmniejsza też ilość wycieków z układu. Z uwagi na napełnienie małą ilością czynnika chłodniczego urządzenie nie podlega obowiązkowi rejestracji w CRO (Centralnym Rejestrze Operatorów).
Dzięki montowaniu i testowaniu agregatów w fabryce został znacznie uproszczony i skrócony czas instalacji na obiekcie. Uzyskano bardzo elastyczne rozwiązanie polegające na łatwym podłączeniu  witryn chłodniczych do pętli wodnych, upraszczające ich rozmieszczenie w sklepie oraz zajmujące mniej powierzchni niż w przypadku systemu tradycyjnego.

Pracą układu chłodniczego zarządza zaawansowany system sterowania HEOS zapewniający w czasie rzeczywistym dostosowanie parametrów pracy do zmiennych warunków. 

Wybór agregatów do pętli wodnej z systemem HEOS do zarządzania witrynami chłodniczymi lub innymi odbiornikami gwarantuje:

 • Wysoką efektywność energetyczną układu chłodniczego
  Dzięki stałej modulacji w czasie rzeczywistym każdy odbiornik chłodu ma zapewnione najlepsze warunki pracy, również przy obciążeniach częściowych i niezależnie od pozostałych odbiorników. Uzyskano efekt synergii pomiędzy zamontowaną w agregacie sprężarką inverterową DC oraz elektronicznym zaworem rozprężnym, zarządzanym przez sterownik.
 • Znakomite warunki konserwacji żywności
  Utrzymanie stabilnej temperatury kontrolnej (wyeliminowanie wahań temperatury, w której przechowywany jest produkt).
 • Niższe koszty eksploatacji i konserwacji
  Zapobieganie awariom i planowanie konserwacji przy użyciu zaawansowanych algorytmów diagnostyki prewencyjnej oraz pełne monitorowanie wszystkich warunków pracy.

Agregaty SHS oferowane są w dwóch wersjach: do współpracy z jednym lub kilkoma  parownikami (do 3 sztuk).
Zakres wydajności chłodniczej:

 • do zastosowań średniotemperaturowych od 2,9 kW do 10,5 kW (tk = 45oC, to = -5oC, R410A)
 • do zastosowań niskotemperaturowych od 0,8 kW do 3,3 kW (tk = 45oC, to = -30oC, R410A)