in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Spotkanie firmowe w Jerozolimie, 11-14 stycznia 2019

W tym roku spotkanie firmowe odbyło się w Jerozolimie. Podróż szlakiem biblijnego dziedzictwa kulturowego była okazją do zetknięcia z bogatą historią i wielowiekowymi zabytkami.

Bogaty program obejmował podróż na Górę Oliwną, z której rozpościera się wspaniały widok na Jerozolimę. To niezwykłe miasto, które jest świętym miejscem trzech wielkich religii monoteistycznych: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Obowiązkowe punkty na szlaku to oczywiście wąskie uliczki Starego Miasta i Droga Krzyżowa - Via Dolorosa i Bazylika Grobu Pańskiego. Ikonograficzna Ściana Płaczu ukazuje się na końcu najstarszej ulicy Jerozolimy - Cardo. Rytmicznie poruszające się postacie modlących i niesamowity widok błyszczącej w słońcu złotej Kopuły na Skale tworzą klimat miejsca skupiającego wiarę, historię i kulturę. Yad Vashem – Muzeum Holocaustu jest świadectwem najnowszej historii, miejscem zadumy nad istotą człowieczeństwa i skali okrucieństwa czasów eksterminacji narodowościowej.

Mijając pokryte wieloma graffiti mury i podziały odgradzające Palestynę zwiedziliśmy w Betlejem Bazylikę Narodzenia Pańskiego, jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, Grotę Mleczną - miejsce schronienia Świętej Rodziny w drodze do Egiptu oraz Górę Syjon i miejsce Ostatniej Wieczerzy.

Ciekawym punktem w programie wyjazdu było zwiedzanie kibucu Ramat Rachel (rok założenia 1926), którego działalność skupia się na rolnictwie, sadownictwie, turystyce, projektach wnętrz sklepów i biur, produkcji i sprzedaży precyzyjnych urządzeń do obróbki diamentów oraz do sortowania leków lub nasion. Instytucja kibuców odegrała istotną rolę w procesie tworzenia państwa Izrael i nadal odgrywają znaczącą rolę w gospodarce narodowej. Zasady życia w kibucach przypominają w pewnym stopniu niektóre postulaty komunizmu utopijnego choć dalekie są od XIX-wiecznych gmin komunistycznych Roberta Owena czy idei Charlesa Fourieria.