in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Nowe rozwiązania do zastosowań z R744 i R290

Wydajne i naturalne chłodzenie – nowe rozwiązania do zastosowań z R744 i R290.

Podczas tegorocznej edycji Targów FORUM WENTYLACJA SALON KLIMATYZACJA w dniach 27-28 lutego 2018 w Warszawie zaprezentowaliśmy na stoisku Fundacji PROZON dwa urządzenia firmy RIVACOLD do zastosowań z naturalnymi czynnikami chłodniczymi R744 i R290: agregat CO2NNext45 oraz monoblok chłodniczy SFM016P001

Seria agregatów chłodniczych CO2NNext firmy RIVACOLD to nowe rozwiązanie przyjazne dla środowiska naturalnego, pozwalające na uzyskanie wyższej efektywności energetycznej w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami w sektorze chłodnictwa komercyjnego. W agregatach CO2NNext zastosowano naturalny czynnik chłodniczy R744 (dwutlenek węgla), który nie niszczy warstwy ozonowej i w odróżnieniu od obecnie stosowanych czynników chłodniczych HFC ma znikomy wpływ na globalne ocieplenie.
Urządzenia serii CO2NNext zostały zbudowane na bazie transkrytycznych sprężarek hermetycznych BLDC ze zmienną prędkością obrotową. Typoszereg zawiera 4 modele średniotemperaturowe o wydajności chłodniczej w zakresie od 2,5 do 8,5 kW oraz 3 modele do zastosowań niskotemperaturowych o zakresie wydajności od 2,8 do 7,1 kW. W połączeniu z nową generacją modułów do sterowania urządzeniami pracującymi na CO2 agregaty mają możliwość współpracy z kilkoma urządzeniami wewnętrznymi (do 5 jednostek). Znajdują szerokie zastosowanie w komorach chłodniczych, regałach i ladach chłodniczych w supermarketach i sklepach spożywczych.
Układy chłodnicze oparte na agregatach transkrytycznych zalicza się do wydajnych, prostych i opłacalnych rozwiązań szczególnie w obiektach zlokalizowanych w klimacie umiarkowanym.

Obecnie wzrasta także popularność urządzeń chłodniczych pracujących na czynniku R290 (propan), z uwagi na jego doskonałe właściwości termodynamiczne przy niewielkim oddziaływaniu na środowisko naturalne. W kompleksowej ofercie naszej firmy znajdują się również urządzenia skonstruowane na R290 i przeznaczone do stosowania w komorach chłodniczych - monobloki RIVACOLD serii SFM.

Galeria: