in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Sprężarki i agregaty

Półhermetyczne i otwarte Bock

BOCK

BOCK - sprężarki półhermetyczne

Wysoka sprawność oraz niezawodność sprawiają że półhermetyczne sprężarki BOCK od wielu lat są z sukcesem stosowane w technice chłodniczej. Przeznaczone do wszystkich obecnie stosowanych na rynku czynników chłodniczych oraz do R744. BOCK jest pierwszym europejskim producentem oferującym półhermetyczne sprężarki spełniające dyrektywę ATEX (dotyczącą stosowania w strefach zagrożonych wybuchem).

Półhermetyczne sprężarki chłodzone parami czynnika HG (Semi Hermetic Gas-cooled) przeznaczone do klimatyzacji i normalnego zakresu chłodzenia.
Nowa generacja sprężarek z serii HG...e (HG22e, HG34e, HG44e, HG76e, HG88e)  to urządzenia o zoptymalizowanej wydajności, gdzie dzięki udoskonaleniom technicznym poprawiono zużycie energii, sprawność silników, przepływ gazu i wydajność systemu zaworów. Przeznaczone są zarówno do układów chłodniczych jak i mroźniczych.

Sprężarki BOCK z serii HG...P to sprężarki o mniejszej wydajności i ekstremalnie kompaktowych wymiarach do zabudowy w szafach i ladach sklepowych. Opcjonalnie posiadają możliwość płynnej regulacji obrotów dzięki technologii przetworników częstotliwości (montaż bezpośrednio w sprężarce).

Półhermetyczne sprężarki chłodzone powietrzem HA (Hermetic Air-cooled) przeznaczone do głębokiego mrożenia. W serii HA czynnik chłodniczy zasysany jest bezpośrednio do cylindrów sprężarki (a nie przez silnik jak w serii HG), przez co temperatura sprężanego gazu jest znacznie zredukowana. Zwiększa to zakres zastosowania sprężarki do aplikacji związanych z głębokim mrożeniem.

Agregaty chłodzone powietrzem BOCK charakteryzują się wysoką wydajnością chłodniczą przy zredukowanym poborze mocy oraz wszechstronnym zastosowaniem: do klimatyzacji, chłodnictwa i głębokiego mrożenia.

 

BOCK - sprężarki otwarte

Sprężarki otwarte F napędzane standardowym silnikiem przez pasek klinowy typu V lub przez połączenie bezpośrednie.

Dostępne wersje:

  •      F - jedno stopniowa
  •      FZ - dwustopniowa
  •      F NH- do amoniaku
  •      FDK – agregaty sprężarkowe

Sprężarki pojazdowe FK są wynikiem wieloletniego doświadczenia firmy BOCK w dziedzinie mobilnych układów chłodzenia. Stworzone specjalnie do układów klimatyzacji w autobusach i innych środkach transportu, należą do standardowych jednostek stosowanych przez wszystkich znanych producentów. Również powszechnie używane w transporcie chłodniczym. Niedościgniona lekka, kompaktowa, a zarazem solidna konstrukcja to tylko niektóre z zalet sprężarek FK.