in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Przygotowanie CWU

Przygotowanie CWU

Wysokosprawne zasobniki ciepłej wody użytkowej o pojemności od 150 do 396 litrów

Zasobniki ciepłej wody użytkowej znajdują zastosowanie w obiektach mieszkalnych i użytkowych wykorzystujących niskotemperaturowe kotły grzewcze. Ich głównym zadaniem jest gromadzenie ciepłej wody dostarczanej do zbiornika przez inny wymiennik ciepła. Standardowo zasobnik c.w.u. przyjmuje postać stalowego zbiornika o kształcie walca lub prostopadłościanu. Ważną rolę w konstrukcji zasobników ciepłej wody pełni izolacja. Najczęściej zasobniki c.w.u. izolowane są materiałami termoizolującymi produkowanymi na bazie pianki poliuretanowej. Nowoczesne zasobniki ciepłej wody użytkowej są wyposażone w anodę magnezową lub aktywną anodę tytanową, co ma na celu zapobieganie gromadzeniu się i osadzaniu kamienia oraz powstawaniu korozji wewnątrz zasobnika.

Jak wybrać zasobnik c.w.u.?

Wybór zasobnika c.w.u. powinien być uzależniony od rodzaju obsługiwanej instalacji oraz przeznaczenia gromadzonej ciepłej wody użytkowej. W przypadku zasobników c.w.u. przeznaczonej do gromadzenia wody na potrzeby obiektów mieszkalnych należy uwzględnić ilość osób korzystających z danej instalacji. Należy przy tym przyjąć, że dobowe zapotrzebowanie jednej osoby na ciepłą wodę wynosi między 15 a 30 litrów. Zamawiając zasobnik ciepłej wody warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest on wykonany. W większości zasobników stosuje się jako ochronę przed korozją emalię ceramiczną. Na rynku dostępne są również rozwiązania, o których już wspominaliśmy, a więc zasobniki wyposażone w anodę magnezową lub aktywną anodę tytanową. Trzecią alternatywą są zbiorniki wykonane z wysokostopowej stali szlachetnej, które ze względu na zastosowany materiał nie wymagają zastosowania żadnej dodatkowej ochrony przed korozją.

Zasobniki c.w.u. w naszej ofercie

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i oczekiwaniom klientów oferujemy szeroki wybór zasobników ciepłej wody użytkowej do różnych zastosowań. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo zarówno zasobniki sprawdzające się w obiektach mieszkalnych, jak i rozwiązania dedykowane do przestrzeni użytkowych. Dostarczamy również wymienniki ciepła.