in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Oferta specjalna

Propan oraz inne czynniki chłodnicze o niskim GWP w stałej ofercie Schiessl Polska!

Bądź odpowiedzialny, wybieraj ekologiczne rozwiązania! Propan oraz inne czynniki chłodnicze o niskim GWP.

Obecnie wzrasta popularność urządzeń chłodniczych pracujących na czynniku R290 (propanie), z uwagi na jego doskonałe właściwości termodynamiczne, przy niewielkim oddziaływaniu na środowisko naturalne.  

  • R290 jako związek organiczny, występujący naturalnie w przyrodzie jest nietoksyczny dla ekosystemu i użytkowników.
  • Przyjazny dla środowiska. Nie przyczynia się do niszczenia warstwy ozonowej, współczynnik ODP = 0, potencjał tworzenia efektu cieplarnianego GWP = 3. Dla porównania  GWP dla powszechnie stosowanego czynnika z grupy HFC, R404A wynosi 3922.
  • Energooszczędny. W porównaniu z układami pracującymi na czynnikach HFC zapewnia wysoką sprawność energetyczną i duże zakresy pracy.

Do niedawna z uwagi na łatwopalność ograniczano wykorzystywanie propanu do małych układów klimatyzacyjnych i niewielkich agregatów chłodniczych. W chwili obecnej istnieją warunki do coraz powszechniejszego stosowania propanu jako czynnika chłodniczego. Nowoczesne technologie pozwalają na w pełni bezpieczne eksploatowanie również większych urządzeń chłodniczych z propanem jako czynnikiem chłodniczym, jak np. agregaty obsługujące komory chłodnicze o średniej pojemności składowej.

Więcej o właściwościach termodynamicznych propanu na naszej stronie www, w dziale Oferta / Czynniki chłodnicze / R290.

Naszym klientom udzielamy kompetentnego wsparcia dotyczącego zarówno stosowania czynników naturalnych oraz nowej generacji o zerowym ODP i niskim GWP, jak i zagadnień legislacyjnych związanych ze zmianami na rynku czynników chłodniczych.

W kompleksowej ofercie naszej firmy znajdują się również urządzenia chłodnicze na czynniki naturalne, w tym monobloki RIVACOLD serii SFM skonstruowane na R290 i przeznaczone do stosowania w komorach chłodniczych.

Zapraszamy do naszych oddziałów zlokalizowanych na terenie całej Polski, gdzie można zamówić propan, oraz zakupić pozostałe czynniki chłodnicze aktualnie dostępne na rynku.

Szczegóły oferty w oddziałach Schiessl Polska >>>