in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Kim jesteśmy

Kim jesteśmy

Historia naszej firmy w Polsce sięga 1990 roku. Założona została wówczas spółka Termo Products, która w krótkim czasie stała się wiodącym importerem i dystrybutorem czynników chłodniczych w kraju.

W roku 1997, z połączenia potencjału, wiedzy i doświadczeń Termo Products i Robert Schiessl GmbH, powstała spółka Termo Schiessl, a dotychczasowa oferta gazów chłodniczych rozszerzona została o kompletny asortyment urządzeń i komponentów do chłodnictwa i klimatyzacji.

Istniejąca od 1924 roku niemiecka firma Robert Schiessl GmbH posiada obecnie sieć spółek na terenie Niemiec, Austrii, Czech, Węgier, Rumunii, Ukrainy, Słowacji, Bułgarii, Norwegii, Włoszech i należy do największych w Europie hurtowników w branży chłodnictwa i klimatyzacji.

Robert Schiessl GmbH ma w swojej ofercie około 30.000 artykułów od ponad 100 dostawców z całego świata.

W grudniu 2013 roku firma zmieniła dotychczasową nazwę na Schiessl Polska Sp. z o.o. oraz wprowadziła nowe logo, jednakowe w całej grupie Schiessl.

Schiessl Polska Spółka z o.o. to dzisiaj dynamicznie rosnące, liczące się na krajowym rynku chłodnictwa i klimatyzacji przedsiębiorstwo. Stała oferta magazynowa firmy obejmuje obecnie blisko cztery tysiące wyrobów od wszystkich renomowanych producentów europejskich, a na życzenie klienta istnieje możliwość sprowadzenia dowolnego z wielu tysięcy innych produktów. Centrala firmy mieści się obecnie w Warszawie w nowoczesnym biurze przy ulicy Karczunkowskiej 46, a trzynaście oddziałów firmy zlokalizowanych jest w dużych miastach na terenie całego kraju.
Największym kapitałem Schiessl Polska, decydującym o obecnej pozycji rynkowej, a przede wszystkim o potencjale dalszego rozwoju firmy, jest młody, świetnie przygotowany zawodowo i zaangażowany zespół pracowników. 

Nie tylko młody wiek i entuzjazm stanowią o wartości zespołu, ale również wiedza i umiejętności wszystkich zatrudnionych w spółce osób. Zatrudniamy ponad stu pracowników, z których trzy czwarte legitymuje się dyplomami wyższych uczelni. Wśród nich jest prawie pięćdziesięciu absolwentów uczelni technicznych, w tym ponad trzydziestu pięciu inżynierów z wykształceniem kierunkowym z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji.

W 2000 roku spółka przyjęta została, jako pierwszy i jedyny przedstawiciel Polski, do grona członków IRWO - Międzynarodowej Organizacji Hurtowników Branży Chłodniczej (International Refrigeration Wholesalers Organization),  będącej od ponad pięćdziesięciu lat płaszczyzną wymiany doświadczeń technicznych, handlowych i organizacyjnych hurtowników z terenu Europy.

Jesteśmy współtwórcami i aktywnymi uczestnikami ogólnopolskiej sieci odzysku i regeneracji czynników chłodniczych, koordynowanej przez Fundację Ochrony Klimatu „Prozon”.  W ramach zrealizowanego przez Fundację projektu uruchomiono centrum regeneracji gazów chłodniczych oraz laboratorium analityczne, kilkaset firm serwisowych wyposażonych zostało w profesjonalne urządzenia do odzysku substancji szkodliwych dla warstwy ozonowej, a ponad 2000 instalatorów przeszkolono w zakresie przyjaznych dla środowiska technik obsługi urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

Nasza firma jest także współzałożycielem i aktywnym członkiem branżowej organizacji pracodawców - Krajowe Forum Chłodnictwa,  której cele obejmują m.in. ochronę praw i interesów branży chłodniczej, reprezentowanie jej wobec instytucji i organów państwa, a także integrację firm z branży. Obecnie KFCh liczy ponad 130 członków, w  większości małych i średnich przedsiębiorstw instalacyjnych, serwisowych, handlowych i produkcyjnych. Zatrudniają one łącznie prawie 3 tysiące osób, a ich sumaryczne obroty przekraczają miliard złotych rocznie.

logo_irwo_blue logo_prozon

logo_kfh