in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

HFO

R1234ze

NAZWA CHEMICZNA: trans-1,3,3,3-tetrafluoroprop-1-an

Produkt o nazwie handlowej SOLSTICE® ze. Biorąc pod uwagę bilans wszystkich właściwości, R1234ze jest obecnie najlepszą energooszczędną alternatywą dla tradycyjnych czynników chłodniczych, dedykowaną do wysoko i średniotemperaturowych zastosowań chłodniczych i klimatyzacyjnych. Ze względu na swoje właściwości (wysoką sprawność energetyczną i COP) oraz niski współczynnik GWP został wybrany przez wielu producentów sprzętu do stosowania w urządzeniach małych od kilku kW do dużych o mocy dochodzącej do 20 MW, takich jak: agregaty wody lodowej chłodzone wodą i powietrzem, pompy ciepła, zamrażarki, osuszacze powietrza, dystrybutory do napojów, automaty do sprzedaży, układy kaskadowe z CO2 etc.

Przeznaczenie

Chłodnictwo komercyjne i przemysłowe; klimatyzacja, pompy ciepła, układy zalane; z uwagi m.in. na klasę palności A2L (w niewielkim stopniu palny) nadaje się tylko do nowoprojektowanych instalacji.

Zamiennik za czynnik

R134a, R123

Czynniki alternatywne

R600a; R290; R744

Typ zalecanego oleju

POE

Wpływ na środowisko

Wskaźnik ODP:  0

 

Wskaźnik GWP: 1

 

Własności fizyczne i termodynamiczne

Informacje dotyczące sprzedaży

Rodzaje opakowań:

Butle 12, 27 i 61 l poj. wodnej; przenośne zbiorniki tonowe

Sposoby dostaw:

Odbiór własny lub z dostawą na miejsce - do ustalenia. Dystrybucja z centralnych stacji napełniania oraz z regionalnych stacji w oddziałach (Magazyn Centralny, Oddziały)

Karta charakterystyki:

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Regulacje prawne

Kontakt

dzial.czynnikow@schiessl.pl