in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

HFC

R407F

NAZWA CHEMICZNA: mieszanina difluorometanu, pentafluoroetanu i 1,1,1,2 tetrafluoroetanu

SKŁAD CHEMICZNY: 30% R32, 30% R125 i 40% R134a

Produkt firmy Honeywell o nazwie handlowej Genetron Performax LT. Gaz skroplony pod ciśnieniem. Jest szczególnie polecanym rozwiązaniem do nowych instalacji chłodniczych w supermarketach, ponieważ znacznie poprawia efektywność energetyczną układów w porównaniu z pozostałymi czynnikami HFC. Dodatkową zaletą jest jego niższy wskaźnik GWP. Jego właściwości są bardzo zbliżone do R22, dlatego można go z powodzeniem stosować do przezbrajania układów już pracujących na R22. Ponieważ posiada lepszą wydajność i sprawność niż R404A stanowi również doskonałą alternatywę dla tego czynnika zarówno w układach nisko jak i średnio-temperaturowych.

Przeznaczenie

Czynnik przeznaczony do każdego rodzaju komercyjnych instalacji chłodniczych, w tym niskotemperaturowych. Jest idealnym zamiennikiem dla R22 w nisko i średnio-temperaturowych handlowych urządzeniach chłodniczych takich jak zamrażarki i lady chłodnicze w supermarketach, witryny na napoje, agregaty chłodnicze w transporcie, urządzenia do wytwarzania lodu, ale jego zastosowanie wymaga wymiany oleju na POE, oraz wymiany i wyregulowania niektórych podzespołów w instalacji wg odpowiednich procedur. GenetronR Performax™ LT jest również idealnym zamiennikiem za R404A stosowanym w supermarketach.

Zamiennik za czynnik

R22 i jego zamienniki, R404A, R507

Czynniki alternatywne

R507, R404A

Typ zalecanego oleju

POE

Wpływ na środowisko

Wskaźnik ODP:  0

 

Wskaźnik GWP: 1824

 

Własności fizyczne i termodynamiczne

Informacje dotyczące sprzedaży

Rodzaje opakowań:

Butle 12, 27 i 61 l poj. wodnej; przenośne zbiorniki tonowe; ISO-kontenery

Sposoby dostaw:

Odbiór własny lub z dostawą na miejsce - do ustalenia. Dystrybucja z centralnych stacji napełniania oraz z regionalnych stacji w oddziałach (Magazyn Centralny, Oddziały)

Karta charakterystyki:

Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Regulacje prawne

Kontakt

dzial.czynnikow@schiessl.pl