HITEMA SERIA PRP
SERIA PRP to agregaty wody lodowej Hitema chłodzone powietrzem pracujące na naturalnym czynniku chłodniczym (propan) o niskim współczynniku GWP. Agregaty te są przeznaczone do zastosowań przemysłowych, w których wymagana jest niezawodność, ciągłość pracy, wysoka wydajność oraz niskie koszty obsługi i serwisowania. Urządzenia zostały zaprojektowane do instalacji na zewnątrz budynków zgodnie z normą EN378 i są wyposażone w szereg rozwiązań technicznych zwiększających bezpieczeństwo pracy urządzenia i pozwalających zredukować ilość czynnika chłodniczego.
- Szeroki zakres dostępnych wydajności chłodniczych nawet do 820 kW umożliwia dobór optymalnego rozwiązania do wymogów każdej instalacji.
- Stopień ochrony we wszystkich modelach wynosi IP54.
- Wszystkie agregaty Hitema są sprawdzane fabrycznie przed wysyłką, aby zapewnić najwyższą wydajność, niezawodność i ciągłość działania naszych urządzeń nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy.
- Zalecane jest zamontowanie odpowiedniego filtra wody na wlocie do agregatu.
Produkty standardowe
Sprężarka tłokowa / śrubowa, czynnik chłodniczy: R290
Zalety propanu
- Nie podlega ograniczeniom rozporządzenia dot. F-gazów
- Stanowi czysty gaz, nie jest mieszaniną; w konsekwencji nie wykazuje żadnego poślizgu temperaturowego, który występuje w innych syntetycznych czynnikach chłodniczych
- Oferuje bardzo szeroki zakres pracy: może być stosowany zarówno w systemach chłodniczych jak i klimatyzacyjnych
- Jego niska gęstość oraz właściwości termodynamiczne pozwalają na zredukowanie ilości napełnienia oraz stosowanie stosunkowo niskich ciśnień roboczych
- Wysoka efektywność: ten czynnik chłodniczy zapewnia większą wydajność niż inne powszechnie stosowane syntetyczne czynniki chłodnicze