in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Chillery procesowe

Chillery z freecoolingiem

HITEMA SERIA Z FREECOLINGIEM

Darmowe Chłodzenie* czyli Free-Cooling to skuteczny sposób na obniżenie rachunków za zużycie energii elektrycznej w wodnych systemach chłodzenia >>> pobierz folder o Free-Coolingu >>>

Przemysłowe instalacje chłodnicze, które pracują przy stałych obciążeniach roboczych oraz wysokich temperaturach cieczy procesowej (woda o temp. 7°C lub wyższej) są idealne do zastosowania free-coolingu. W układzie free-coolingu chłodne powietrze zewnętrzne może być wykorzystywane jako źródło „darmowego” chłodu, pozwalającego zastąpić energię elektryczną zużywaną do napędu sprężarek.

*Darmowe Chłodzenie jest bezpośrednim tłumaczeniem angielskiego słowa FREE-COOLING. W rzeczywistości  systemy freecooling przynoszą znaczące oszczędności energii.

HITEMA - folder o firmie i ofercie do pobrania >>>

Chillery procesowe Hitema wyposażone są w układ free-coolingu zawierający wymiennik woda/powietrze, który wykorzystuje chłodne powietrze zewnętrzne jako darmowe źródło chłodu. Układ ten umożliwia wstępne obniżenie temperatury wody lodowej przed jej ostatecznym schłodzeniem w parowniku (lub całkowite schładzanie w zależności od warunków pracy). To rozwiązanie pozwala zwiększyć efektywność energetyczną i uzyskać znaczną redukcję kosztów eksploatacji.

  • Wymiennik free-coolingu jest zamontowany szeregowo ze skraplaczem. Powietrze zewnętrzne przepływa najpierw przez zewnętrzny wymiennik free-coolingu przeznaczony do schładzania wody, a następnie przez główny wymiennik skraplacza, w którym następuje skraplanie czynnika chłodniczego.
  • W obiegu wody wymiennik freecoolingu jest zamontowany przed parownikiem: dzięki temu strumień wody lodowej, w zależności od temperatury powietrza, jest wstępnie lub całkowicie schładzany przed wejściem do obiegu wodnego parownika. Specjalny sposób zamontowania wymiennika umożliwia jego łatwe czyszczenie.
  • Pracą w trybie free-cooling zarządza sterownik, który w oparciu o odczyty wartości temperatury otoczenia i temperatury wody na wlocie wymiennika free-coolingu otwiera zawór free-coolingu i reguluje prędkość obrotową wentylatorów. Zawór free-coolingu służy do przełączania trybu pracy agregatu pomiędzy trybem free-coolingu a trybem chłodzenia.

Zalety

  • Wszystkie urządzenia są testowane w zakładzie produkcyjnym Hitema przed wysyłką, aby zapewnić Klientom jak najlepsze osiągi, niezawodność i ciągłość działania.