in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Automatyka chłodnicza

Zawory bezpieczeństwa Danfoss

DANFOSS

Zawory bezpieczeństwa - SFA 10

Nowy zawór bezpieczeństwa SFA 10H na 65 bar - bezpieczna opcja dla sklepowych i przemysłowych układów chłodniczych

Najnowszy zawór bezpieczeństwa typu SFA 10H przeznaczony jest dla układów z CO2, nadaje się do instalacji pracujących CO2 i olejem syntetycznym. Z uwagi na zmniejszoną wydajność, wysoką niezawodność i możliwość dokonania wysokociśnieniowej nastawy.

Zaprojektowane z myślą o maksymalnej niezawodności

W toku projektowania i produkcji zaworów typu SFA 10H skoncentrowano się na zapobieganiu wyciekom, na zapewnieniu prawidłowego ponownego zamknięcia po zadziałaniu zaworu i na utrzymaniu stabilnej nastawy ciśnienia w dłuższym czasie. O-ring z tworzywa EPDM i jego dobre dopasowanie gwarantują szczelność. Ponadto, zastosowano sprężyny o niskim naprężeniu, co zapewnia stabilność nastawy ciśnienia w zaworze bezpieczeństwa podczas jego eksploatacji. Zawory typu SFA 10H dostępne są ze standardowym certyfikatem ciśnieniowym lub z certyfikatem TÜV.

Łatwa instalacja i bezproblemowa obsługa

Wymiarowanie i dobór zaworu ułatwia oprogramowanie Coolselector®2. Dostępne są króćce do spawania usprawniające montaż i instalowanie. Fabrycznie zmontowany zespół grzybka i O-ringu ułatwia wymianę i serwisowanie zaworów SFA 10H.

Zawór przełączający DSV 10

Nowe zawory przełączające typu DSV 10 mogą mieć różne króćce, z gwintem typu G bądź NPT. Wyposażone są we wskaźnik położenia zmniejszający ryzyko popełnienia błędu podczas serwisowania i konserwacji. Ponadto, dostępne są zaślepki na czas przeprowadzania prób ciśnieniowych instalacji i redukcje umożliwiające odpowiednie pozycjonowanie.

 

Zawory bezpieczeństwa - SFA 15

SFA 15 to standardowe, zależne od ciśnienia wylotowego zawory bezpieczeństwa w wykonaniu kątowym, przeznaczone specjalnie do ochrony zbiorników i innych elementów przed nadmiernym ciśnieniem. Zawór został tak zaprojektowany, aby spełniał rygorystyczne wymagania jakościowe i wymogi bezpieczeństwa instalacji chłodniczych określone przez międzynarodowe organizacje certyfikujące. Zawór jest zalecany jako zewnętrzny i wewnętrzny zawór bezpieczeństwa w instalacjach chłodniczych.

Coolselector®2 - bezpłatna wersja do pobrania >>>

Coolselector®2 pomaga zoptymalizować zużycie energii i zwiększyć wydajność dowolnego układu HVACR. Umożliwia wykonywanie obiektywnych obliczeń w oparciu o panujące warunki pracy, takie jak wydajność chłodnicza, czynnik chłodniczy oraz temperatura parowania i skraplania.

Ref Tools - bezpłatna wersja do pobrania >>>

Niezbędna, wszechstronna aplikacja mobilna dla techników klimatyzacji i chłodnictwa. Uzyskaj wskazówki, wsparcie, informacje i narzędzia, których potrzebujesz - w pracy i w terenie. Ref Tools to darmowa, potężna aplikacja, zawierająca niezbędne narzędzia, których potrzebuje każdy technik klimatyzacji i chłodnictwa w swoim cyfrowym zestawie narzędzi.

Ref Tools oferuje kilka najpopularniejszych i najbardziej przydatnych narzędzi wspierających pracę instalatorów chłodnictwa i klimatyzacji:

  • Refrigerant Slider - Pomimo tego, że Refrigerant Slider zmienia się w Ref Tools, to jednak zachowa on wszystkie podstawowe funkcje, dzięki którym stał się hitem wśród milionów instalatorów na całym świecie. Nadal można znaleźć Refrigerant Slider w Ref Tools i użyć go do szybkich obliczeń relacji ciśnienia do temperatury dla ponad 80 czynników chłodniczych.
  • Low-GWP Tool - Narzędzie Low-GWP pozwala określić możliwe różnice w efektywności energetycznej układu chłodniczego po wymianie obecnie używanego czynnika chłodniczego na zamiennik o niższym współczynniku GWP.
  • Troubleshooter - Aplikacja Troubleshooter pomaga zdiagnozować i rozwiązać wiele problemów pojawiających się w układach chłodniczych. Po zidentyfikowaniu problemu aplikacja Troubleshooter proponuje możliwe rozwiązania.
  • Spare Parts - Uzyskaj dostęp i zamów obszerną listę części zamiennych i zestawów serwisowych Danfoss do przemysłowych zastosowań chłodniczych - bezpośrednio ze swojego smartfona.
  • TXV Superheat Tuner - Nastaw optymalne przegrzanie szybciej niż w 15 minut. Korzystając z zaawansowanych algorytmów, aplikacja TXV Superheat Tuner podaje zalecenia co do nastawy poszczególnych zaworów.
  • Magnetic Tool - Aplikacja Magnetic Tool umożliwia szybkie i łatwe przetestowanie cewki zaworu elektromagnetycznego.
  • Podcast - Dzień pracy może być wypełniony zadaniami, a odległości do pokonania duże – zrelaksuj się więc nieco przy naszym popularnym zbiorze podcastów – zasubskrybuj i słuchaj wprost w aplikacji.