in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Automatyka chłodnicza

Termostatyczne zawory rozprężne Danfoss

DANFOSS

Termostatyczne zawory rozprężne

Termostatyczne zawory rozprężne znajdują szerokie zastosowanie w komercyjnym chłodnictwie i klimatyzacji. Jednym z czołowych producentów tego typu rozwiązań jest firma Danfoss. Zawory rozprężne Danfoss odpowiadają za optymalne napełnienie parowników czynnikiem chłodniczym proporcjonalnie do obciążenia cieplnego.

Coolselector®2 - bezpłatna wersja do pobrania >>>

Coolselector®2 pomaga zoptymalizować zużycie energii i zwiększyć wydajność dowolnego układu HVACR. Umożliwia wykonywanie obiektywnych obliczeń w oparciu o panujące warunki pracy, takie jak wydajność chłodnicza, czynnik chłodniczy oraz temperatura parowania i skraplania.

Ref Tools - bezpłatna wersja do pobrania >>>

Niezbędna, wszechstronna aplikacja mobilna dla techników klimatyzacji i chłodnictwa. Uzyskaj wskazówki, wsparcie, informacje i narzędzia, których potrzebujesz - w pracy i w terenie. Ref Tools to darmowa, potężna aplikacja, zawierająca niezbędne narzędzia, których potrzebuje każdy technik klimatyzacji i chłodnictwa w swoim cyfrowym zestawie narzędzi.

Ref Tools oferuje kilka najpopularniejszych i najbardziej przydatnych narzędzi wspierających pracę instalatorów chłodnictwa i klimatyzacji:

  • Refrigerant Slider - Pomimo tego, że Refrigerant Slider zmienia się w Ref Tools, to jednak zachowa on wszystkie podstawowe funkcje, dzięki którym stał się hitem wśród milionów instalatorów na całym świecie. Nadal można znaleźć Refrigerant Slider w Ref Tools i użyć go do szybkich obliczeń relacji ciśnienia do temperatury dla ponad 80 czynników chłodniczych.
  • Low-GWP Tool - Narzędzie Low-GWP pozwala określić możliwe różnice w efektywności energetycznej układu chłodniczego po wymianie obecnie używanego czynnika chłodniczego na zamiennik o niższym współczynniku GWP.
  • Troubleshooter - Aplikacja Troubleshooter pomaga zdiagnozować i rozwiązać wiele problemów pojawiających się w układach chłodniczych. Po zidentyfikowaniu problemu aplikacja Troubleshooter proponuje możliwe rozwiązania.
  • Spare Parts - Uzyskaj dostęp i zamów obszerną listę części zamiennych i zestawów serwisowych Danfoss do przemysłowych zastosowań chłodniczych - bezpośrednio ze swojego smartfona.
  • TXV Superheat Tuner - Nastaw optymalne przegrzanie szybciej niż w 15 minut. Korzystając z zaawansowanych algorytmów, aplikacja TXV Superheat Tuner podaje zalecenia co do nastawy poszczególnych zaworów.
  • Magnetic Tool - Aplikacja Magnetic Tool umożliwia szybkie i łatwe przetestowanie cewki zaworu elektromagnetycznego.
  • Podcast - Dzień pracy może być wypełniony zadaniami, a odległości do pokonania duże – zrelaksuj się więc nieco przy naszym popularnym zbiorze podcastów – zasubskrybuj i słuchaj wprost w aplikacji.

Jak wybrać termostatyczne zawory Danfoss?

Danfoss oferuje zawory o różnych parametrach funkcjonalnych. Ich wybór powinien być uzależniony od specyfiki instalacji. Aby optymalnie dobrać termostatyczne zawory rozprężne Danfoss do rzeczywistych potrzeb oraz wymogów technicznych instalacji można się posłużyć programem doborowym Danfoss. Link do programu poniżej.

W naszej ofercie posiadamy zawory Danfoss serii T 2 / TE 2, które regulują wtrysk ciekłego czynnika chłodniczego do parowników w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych, w których stosuje się czynniki fluorowcopochodne, np. R407C / R22, R134a, R404A / R507, R407C, R407F, R407A. Zawory T 2 / TE 2 są dostarczane w ramach programu części z osobnym elementem termostatycznym/korpusem zaworu i zespołem dyszy. Dostępne jako zawory kątowe z przyłączami śrubunek x śrubunek lub śrubunek x przyłącze do lutowania, z wewnętrznym i zewnętrznym wyrównaniem ciśnienia.

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących doboru zaworów rozprężnych zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze najoptymalniejszych zaworów Danfoss z naszej oferty. W sprzedaży posiadamy również inne modele.