in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Automatyka chłodnicza

Elektroniczne zawory rozprężne Danfoss

DANFOSS

Elektroniczne zawory rozprężne Colibri® - ETS 12C, ETS 24C, ETS 25C, ETS 50C, ETS 100C

Elektroniczny zawór ETS Colibri® to zupełnie nowy typ elektrycznego zaworu rozprężnego. Zawór przeznaczony jest do precyzyjnej regulacji zasilania parowników w instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych.  Konstrukcja zaworu opiera się na wyrównoważonym układzie wykonawczym, sterowanym bezpośrednio za pomocą silnika. Zapewnia to szczelne zamknięcie dla obu kierunków przepływu, co wspomaga płynne działanie systemu. Zawór ma wydajny bipolarny silnik krokowy, który precyzyjnie reguluje przepływ. Zawory ETS Colibri® mogą współpracować zarówno ze sterownikami elektronicznymi firmy Danfoss, jak i innych producentów.

Wbudowana elastyczność

Zawór ETS Colibri® został zaprojektowany od samego początku z myślą o użytkowniku. Zintegrowany silnik krokowy umożliwia znacznie dokładniejszą regulację przegrzania. Mechaniczny luz w zaworze jest zminimalizowany, a czasy otwarcia/zamknięcia zaworu są bardzo krótkie w porównaniu do tradycyjnych zaworów. Zintegrowany wziernik oznacza, że zawsze łatwo jest sprawdzić działanie. Wyjątkowa konstrukcja sprawia, że instalacja jest łatwiejsza niż kiedykolwiek.

Rozwiązanie bimetalowe do szybkiego i łatwego lutowania

Instalacja ETS Colibri® jest szybsza i bardziej ekonomiczna dzięki konstrukcji bimetalowej. Uzyskuje się wszystkie zalety uznanego lutowania twardego miedzi. Jednocześnie konstrukcja ze stali nierdzewnej sprawia, że lutowanie jest szybkie i łatwe. Na przykład, nie potrzeba mokrej ściereczki do lutowania - jeden z wielu powodów, dla których warto wybrać nowy ETS Colibri®.

Elektroniczne zawory rozprężne - ETS 6

Obecnie coraz większy nacisk kładzie się na energooszczędność komercyjnego chłodnictwa i klimatyzacji. To przekłada się na rosnącą popularność elektronicznych zaworów rozprężnych lub inaczej elektronicznie sterowanych zaworów rozprężnych. Elektroniczne zawory rozprężne znajdują zastosowanie m.in. w klimatyzatorach typu Split i Multi, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie sprawności klimatyzatora, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii. Jednym z wiodących producentów zaworów rozprężnych jest firma  Danfoss, której produkty charakteryzują się wysoką sprawnością, trwałością, co przekłada się na długą i bezawaryjną pracę.

Coolselector®2 - bezpłatna wersja do pobrania >>>

Coolselector®2 pomaga zoptymalizować zużycie energii i zwiększyć wydajność dowolnego układu HVACR. Umożliwia wykonywanie obiektywnych obliczeń w oparciu o panujące warunki pracy, takie jak wydajność chłodnicza, czynnik chłodniczy oraz temperatura parowania i skraplania.

Ref Tools - bezpłatna wersja do pobrania >>>

Niezbędna, wszechstronna aplikacja mobilna dla techników klimatyzacji i chłodnictwa. Uzyskaj wskazówki, wsparcie, informacje i narzędzia, których potrzebujesz - w pracy i w terenie.
Ref Tools to darmowa, potężna aplikacja, zawierająca niezbędne narzędzia, których potrzebuje każdy technik klimatyzacji i chłodnictwa w swoim cyfrowym zestawie narzędzi.

Ref Tools oferuje kilka najpopularniejszych i najbardziej przydatnych narzędzi wspierających pracę instalatorów chłodnictwa i klimatyzacji:

  • Refrigerant Slider - Pomimo tego, że Refrigerant Slider zmienia się w Ref Tools, to jednak zachowa on wszystkie podstawowe funkcje, dzięki którym stał się hitem wśród milionów instalatorów na całym świecie. Nadal można znaleźć Refrigerant Slider w Ref Tools i użyć go do szybkich obliczeń relacji ciśnienia do temperatury dla ponad 80 czynników chłodniczych.
  • Low-GWP Tool - Narzędzie Low-GWP pozwala określić możliwe różnice w efektywności energetycznej układu chłodniczego po wymianie obecnie używanego czynnika chłodniczego na zamiennik o niższym współczynniku GWP.
  • Troubleshooter - Aplikacja Troubleshooter pomaga zdiagnozować i rozwiązać wiele problemów pojawiających się w układach chłodniczych. Po zidentyfikowaniu problemu aplikacja Troubleshooter proponuje możliwe rozwiązania.
  • Spare Parts - Uzyskaj dostęp i zamów obszerną listę części zamiennych i zestawów serwisowych Danfoss do przemysłowych zastosowań chłodniczych - bezpośrednio ze swojego smartfona.
  • TXV Superheat Tuner - Nastaw optymalne przegrzanie szybciej niż w 15 minut. Korzystając z zaawansowanych algorytmów, aplikacja TXV Superheat Tuner podaje zalecenia co do nastawy poszczególnych zaworów.
  • Magnetic Tool - Aplikacja Magnetic Tool umożliwia szybkie i łatwe przetestowanie cewki zaworu elektromagnetycznego.
  • Podcast - Dzień pracy może być wypełniony zadaniami, a odległości do pokonania duże – zrelaksuj się więc nieco przy naszym popularnym zbiorze podcastów – zasubskrybuj i słuchaj wprost w aplikacji.

Jak prawidłowo dobrać elektroniczny zawór rozprężny?

Danfoss oferuje narzędzie, za pomocą którego możemy przygotować dobór odpowiednich zaworów rozprężnych do instalacji chłodniczej i klimatyzacyjnej. Link do pobrania programu doborowego poniżej.

ETS 6 to kompaktowe i lekkie elektroniczne zawory rozprężne do wszystkich powszechnie stosowanych czynników chłodniczych: R410A, R407C, R404A, R134a, R22. Zawór umożliwia przepływ dwukierunkowy, dlatego można go stosować w układach, gdzie następuje odwrócenie obiegu chłodniczego, takich jak pompy ciepła. Konstrukcja zaworu wykorzystuje zasadę pracy silnika krokowego typu unipolarnego, który może być stosowany za pośrednictwem różnych sterowników mogących współpracować z silnikami krokowymi tego typu.

Za pomocą sterowników EKD 316 i EIM 336 firmy Danfoss oraz czujnika AKS można uzyskać dokładność większą niż ±0,5 K.