in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Wsparcie dla Projektu Leczymy z Misją

Pomoc dla szpitala Mutomo w Kenii w ramach Projektu Leczymy z Misją

Projekt Leczymy z Misją to unikatowa inicjatywa studencka tworzona przez młodych wolontariuszy studiujących na polskich  uniwersytetach medycznych, wywodzi się z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Celem jest wsparcie pacjentów oraz szpitali misyjnych w Kenii poprzez wysyłkę sprzętu oraz wolontariuszy.

W tym roku odbyła się trzecia edycja, do Afryki pojechało 55 wolontariuszy - studentów medycyny oraz lekarzy, którzy spędzili w sumie 3 miesiące w 5 szpitalach. W tym, czasie zostało zrealizowanych 12 projektów, każdy skupiający się na usprawnieniu konkretnej dziedziny opieki zdrowotnej, między innymi: projekt ginekologiczny, stomatologiczny i kardiologiczny.

Do Kenii popłynął także kontener o masie 4,5 ton ze sprzętem medycznym, środkami opatrunkowymi oraz ofiarowanym przez Schiessl Polska system klimatyzacyjny marki Hisense. Cała pomoc trafi on do szpitala w Mutomo, który znajduje się w prowincji Kitui. Szpital posiada swoją stronę internetową: http://mutomohospital.or.ke/

Szpital obejmuje swoją opieką ponad 200 000 pacjentów. Region jest bardzo ubogi, prawie 70% ludzi żyje za mniej niż 1 USD dziennie. Jednymi z ważniejszych usług oferowanych przez szpital są zabiegi chirurgiczne, które odbywają się na skromnej sali operacyjnej. Szpital przygotowuje się do jej remontu i potrzebuje wsparcia, żeby zrealizować swoje plany. Jednym z najważniejszych celów jest odpowiednio kontrolowana wymiana powietrza. Niezbędna na sali operacyjnej, nie tylko ze względu na wysokie temperatury i komfort pracy lekarz,y ale przede wszystkim ze względu na ograniczenie rozwoju czynników zakaźnych (grzybów, bakterii, wirusów) i tym samym poprawę warunków leczenia.

Zapraszamy do wspierania Projektu Leczymi z Misją - oficjalna strona internetowa https://leczymyzmisja.pl/