in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

System oczyszczania powietrza nanoe X Panasonic

System oczyszczania powietrza nanoeTM X oparty jest na produkcji naładowanych cząstek wody, których składnikiem jest rodnik OH.

Panasonic jest pierwszym producentem wśród wszystkich marek w Europie, który publikuje wyniki testu przeprowadzonego przez niezależną organizację badawczą Texcel z użyciem klimatyzatora wyposażonego w technologię nanoe™ X. Wyniki testu potwierdzają efekt hamowania aktywności nowego koronawirusa (SARS-CoV-2) na poziomie skuteczności 91,4% w przestrzeni laboratoryjnej o kubaturze 6,7 m3 w ciągu 8 godzin. Jakość powietrza jest szczególnie istotna w pomieszczeniach placówek medycznych jak poczekalnie i gabinety lekarskie gdzie codziennie przebywa dużo ludzi. Technologia nanoe™ X od Panasonic, wykorzystująca rodniki hydroksylowe, może pomóc w zapewnianiu czystszego otoczenia i lepszej jakości powietrza wewnątrz, a także w zwiększaniu ochrony.

Opis działania nanoe™ X

Niestabilność atomowa rodnika OH powoduje że wchodzi on łatwo w reakcje chemiczną z substancjami które w swoich wiązaniach atomowych posiadają atom wodoru (H). Cząstka nanoe ma niewielkie wymiary (5 - 20 nm) zaś generator który je produkuje wytwarza je w ogromnych ilościach, 9,6 bilionów na sekundę. Dzięki tym cechom cząstka nanoe łatwo wnika w inne substancje np. tkaniny oraz wykazuje dużo większą stabilność, w oczyszczanych pomieszczeniach. Cząstki nanoe są blisko 10 krotnie bardziej „żywotne” niż inne jony ujemne (np. ozonowanie) oraz nie są szkodliwe dla człowieka i zwierząt.

Dzięki umiejętności wchodzenia w reakcje z substancjami zawierającymi wodór, cząstka nanoe z powodzeniem dezaktywuje w oczyszczanej przestrzeni, substancje takie jak:

  • Nieprzyjemne zapach
  • Bakterie i wirusy
  • Pleśnie
  • Alergeny i pyłki roślin
  • Inne niebezpieczne substancje pochodzenia przemysłowego

Dlaczego tak się dzieje? Dlatego że głównym składnikiem nieprzyjemnego zapachu jest amoniak (NH3), zaś bakterie, wirusy, pleśnie oraz alergeny i pyłki są organizmami białkowymi, a białka w swoich wiązaniach atomowych posiadają atom wodoru. Skuteczność oczyszczania powietrza przez system NanoeTM X została potwierdzone przez wiele niezależnych laboratoriów znajdujących się w Japonii, Dani, Niemczech i we Włoszech. Zgodnie z opinią Charles River Biopharmaceutical Services GmbH, technologia nanoe™ ma potencjał dezaktywacji ludzkich i odzwierzęcych wirusów o zróżnicowanej strukturze biofizycznej, ogólnie i w znaczącym stopniu. Przypuszcza się, że to samo dotyczy się wysoce opornych i nieznanych jeszcze wirusów (lub nie testowanych z technologią nanoeTM X). Opinia ta opiera się na testach wykonanych do dnia 20 kwietnia 2019.

Dzięki zastosowaniu technologii NanoeTM X w klimatyzatorach firmy Panasonic, możesz zadbać zarówno o swój dom, tworząc czyste i bezpieczne środowisko dla twoich dzieci i zwierząt, wolne od wirusów i bakterii, dodatkowo chronisz swoje ubranie od brzydkich zapachów i pleśni. Stosowanie nanoeTM X w przestrzeni publicznej, w hotelach, biurach, poczekalniach gabinetów lekarskich, zapewnia im komfort w postaci powietrza wolnego od brzydkich zapachów, oczyszcza te pomieszczenia z pleśni i grzybów, poprawia ich higieniczność przez eliminacje bakterii, wirusów, alergenów.

Panasonic wyposaża następujące urządzenia w system nanoeTM X:

W niedalekiej przyszłości firma Panasonic rozszerzy swoją ofertę w temacie nanoeTM X, na jednostki ścienne, kanałowe, podsufitowe oraz konsole w systemach PACi i VRF.