in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Spotkanie firmowe w Gdańsku, 10-12 stycznia 2020

Podczas spotkania zwiedzaliśmy tereny Stoczni Gdańskiej symbolu ponad 170 letniej tradycji przemysłu stoczniowego miasta Gdańsk. Gościliśmy w słynnej sali BHP, gdzie zostały podpisane porozumienia sierpniowe, obecnie udostępnionej zwiedzającym z myślą o zachowaniu dziedzictwa kulturowego Gdańskiej Stoczni.
Bardzo interesującym punktem w programie było zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności. ECS mieści stałą ekspozycję, w nowoczesny, interaktywny sposób opowiadającą historią działającego w Stoczni Gdańskiej związku zawodowego, ruchu, który odegrał kluczową rolę w obaleniu komunizmu w Polsce, a później w innych krajach Europy Wschodniej. Nie mniej interesujący jest sam gmach, mieszczący Europejskie Centrum Solidarności, doskonale wpisujący się miejsce, w którym stoi - dawne tereny Stoczni, tuż przy bramie nr. 2. Architekci stworzyli bryłę, która ma nasuwać skojarzenia z kadłubem statku - czyli w oczywisty sposób nawiązywać do historii miejsca, do stoczniowych tradycji. Sylwetka gmachu jest dynamiczna: to jakby ustawione obok siebie nieco poprzesuwane ogromne płyty rdzawej blachy.
Kolejnym niezwykłym miejscem, które mogliśmy zobaczyć podczas naszego pobytu w Gdańsku był jeden z najbardziej unikalnych teatrów świata - Gdański Teatr Szekspirowski. Inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim, nowoczesny obiekt z jedynym tego typu na świecie otwieranym dachem zaprojektował włoski architekt Renato Rizzi, profesor Uniwersytetu w Wenecji. Zbudowane z ruchomych platform scena i widownia dają reżyserom goszczącym w GTS niemal nieograniczone możliwości inscenizacyjne.
Wieczór zakończyliśmy w jednym z offowych klubów, gdzie specjalnie dla naszej firmy zagrał zespół Jazzpospolita. Dzięki swojej wszechstronności w przekazie muzycznym zespół z pewnością zdobył nowych fanów.