in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Konferencja w W.P.I.P. - Budownictwo zrównoważone i certyfikowane

Nasza firma była partnerem branżowym konferencji pt. "Budownictwo Zrównoważone. Certyfikacje ekologiczne w budownictwie", która odbyła się 26 kwietnia w siedzibie firmy W.P.I.P. w Jasinie k/ Poznania. Było to unikatowe wydarzenie, podczas którego na tle rozwoju budownictwa zrównoważonego w Polsce przedstawiony został pierwszy polski certyfikat ekologiczny Planet Friendly. Konferencję poprowadził prof. Tomasz Błaszczyński, natomiast Zarząd firmy W.P.I.P. reprezentował wiceprezes dr Janusz Signetzki.

Konferencja transmitowana była online na żywo. Bardzo ciekawy program, interesujące wykłady oraz prezentacje branżowe Partnerów konferencji, którzy aktywnie uczestniczą w rozwoju budownictwa zrównoważonego w Polsce na rynku budowlano-inwestycyjnym sprawiły, że konferencja zgromadziła liczne grono słuchaczy i uzyskała wysokie noty w kręgu uczestników oraz obiorców online.

Największym zainteresowaniem cieszył się wykład dotyczący Planet Friendly polskiego certyfikatu, który ze względu na duże uproszczenie procedur certyfikacyjnych, dostosowanie do wytycznych projektowych i przepisów budowlanych w Polsce sprzyjać będzie przyspieszeniu procesów certyfikacji obiektów budowlanych w Polsce. Zapewni także znaczne ograniczenie kosztów w stosunku do innych obecnych na rynku produktów (BREEAM, LEED, WELL, itp.).

Certyfikat obejmuje wszystkie etapy planowania, projektowania, budowy i eksploatacji różnorodnych budynków i obiektów, a także różnego rodzaju produktów, usług i przedsięwzięć niematerialnych. Jednostką certyfikującą jest Ośrodek Badań i Rozwoju Save the Planet.

Smart Building Center W.P.I.P. w Jasinie k/ Poznania to prototypowy obiekt biurowo-produkcyjny, który jest jednocześnie showroom-em rozwiązań zrównoważonych oraz posiada certyfikaty LEED Platinium i WELL BUILDING STANDARD na poziomie Silver. Obiekt jest obecnie w trakcie certyfikacji PLANET FRIENDLY.

Galeria: