in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Guentner inwestuje 25 milionów euro w węgierską fabrykę

Grupa Güntner,  wiodący światowy producent urządzeń do chłodnictwa i klimatyzacji, zainwestuje ponad 25 mln euro w rozbudowę fabryki wymienników ciepła Güntner-Tata w miejscowości Tata niedaleko Budapesztu.

Firma Güntner znana jest ze swojej obecności na lokalnych rynkach i współpracy z miejscowymi partnerami, zapewniając sobie w ten sposób możliwość podążania za wymaganiami  klientów z różnych części świata i wdrażania innowacyjnych rozwiązań, uwzględniających potrzeby wszystkich klientów. Utrzymywanie produkcji blisko docelowych miejsc instalacji produktów stanowi kluczowy element strategii firmy Günter.
Zakład produkcyjny Güntner Tata,  położony około 60 km od Budapesztu, został założony w 1990 roku przez Güntner i Tata Hűtőtechnika (dawniej państwową spółdzielnię chłodniczą). W latach 1990-2008 powierzchnia produkcyjna zakładu wzrosła z prawie 2000 m² do 33 000 m², a liczba pracowników w zarządzaniu i produkcji wzrosła 20-krotnie.

Obecnie Tata jest najważniejszą, europejską fabryką Güntner produkującą parowniki, skraplacze, chłodnice powietrza, dry coolery, a także oferującą wiele innych niestandardowych rozwiązań na potrzeby europejskich klientów. Konsekwentne wykorzystywanie najnowszych technologii i badań, zapewnia wysoką jakość produktów Güntner’a. Do produkcji wymienników ciepła Güntner stosowana jest stal, stal nierdzewna, aluminium i miedź. Fabryka w Tata posiada certyfikaty zgodności: ISO 9001, ISO 14001 i BS OHSAS 18001. Wymienniki produkowane w Tata dostarczane są głównie na rynki europejskie i Bliskiego Wschodu.

W ramach rozbudowy zakładu w Tata ma powstać nowoczesne centrum logistyczne o łącznej powierzchni 15.500 m², w tym powierzchni produkcyjnej 9 000 m² i magazynowej 6 500 m². Rząd węgierski popiera wspólną inwestycję i planuje przekazać na nią 1,5 mld HUF (4,8 mln EUR).

Źródło: Portal Cooling Post, artykuł: „Güntner to invest € 25 m in Hungarian factory"