in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Fundacja PROZON świętuje 25 lat działalności na rzecz środowiska

PROZON Fundacja Ochrony Klimatu, której współzałożycielem jest Schiessl Polska, świętuje 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji w Centrum Praskim Koneser odbyła się uroczysta gala, podczas której zostały podsumowane dotychczasowe osiągnięcia i zrealizowane przez Fundację cele oraz przedstawiono plany na kolejne lata działalności. Osoby i firmy, które w szczególny sposób przyczyniły się do realizacji celów statutowych Fundacji, otrzymały podczas jubileuszowej gali statuetki Przyjaciela i Przyjaciółki Klimatu.

Fundacja PROZON od ćwierć wieku prowadzi działania zmierzające do ograniczenia stosowania oraz minimalizacji emisji syntetycznych czynników chłodniczych oraz SF6 (tzw. fluorowanych gazów cieplarnianych), koncentrując się na promowaniu odzysku i regeneracji oraz upowszechnianiu dobrych praktyk w tym zakresie.

Schiessl Polska jest jednym z dwóch założycieli Fundacji i aktywnym uczestnikiem prowadzonej przez PROZON ogólnopolskiej sieci odzysku i regeneracji czynników chłodniczych, która zrzesza ponad 1000 firm zajmujących się montażem i serwisowaniem urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych.

„Fundacja to nie jest zwykła firma, a ludzie fundacji nie tylko w niej pracują, ale też dzielą wspólna misję, która co prawda powstała 25 temu, ale stale ewoluuje i prowadzi do nowych zadań” - mówi Krzysztof Grzegorczyk, prezes Fundacji PROZON.

Na początku swojej działalności Fundacja PROZON skupiała się na ochronie stratosferycznej warstwy ozonowej, osłaniającej Ziemię przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Obecnie Fundacja stawia czoło kolejnemu wyzwaniu, jakim jest ograniczenie stosowania czynników chłodniczych o wysokim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego.

PROZON jest jedynym w Polsce podmiotem prowadzącym regenerację fluorowanych gazów cieplarnianych oraz aktywnie wprowadza nowoczesne rozwiązania w zakresie zagospodarowania zużytych czynników chłodniczych. Działalność Fundacji bezpośrednio przyczynia się do ograniczania emisji gazów cieplarnianych oraz przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatycznym.

W ramach europejskiego programu szkoleniowego REAL Alternatives, Fundacja PROZON propaguje w Polsce wiedzę na temat alternatywnych czynników chłodniczych oraz pomaga doskonalić umiejętności praktyczne w tym zakresie. PROZON oferuje też szeroki wachlarz szkoleń dla branży chłodniczej, które pozwalają na uzyskanie odpowiednich uprawnień i wiedzy w zakresie chłodnictwa i klimatyzacji, a także świadczy specjalistyczne usługi swojego laboratorium.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o Fundacji PROZON na kanale You Tube >>>