in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Fuchs - katalog olejów chłodniczych Reniso

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym katalogiem produktów Fuchs - oleje chłodnicze Reniso.

Oleje chłodnicze odgrywają ważną rolę w branży środków smarnych i technologii smarowania. Oczekiwana długa żywotność sprężarek chłodniczych zależy w dużej mierze od jakości stosowanego oleju chłodniczego. Oprócz korzystnych właściwości rozpuszczalności z czynnikiem chłodniczym, dodatkowymi ważnymi parametrami są dobra płynność w niskich temperaturach, wysoka stabilność termiczna, dobra odporność na starzenie i wysoka stabilność chemiczna w obecności czynnika chłodniczego.

Podstawową funkcją oleju chłodniczego jest odpowiednie smarowanie wszystkich ruchomych części w sprężarce pracującej przy udziale czynnika chłodniczego. W zależności od typu sprężarki, należy również odprowadzić ciepło, uszczelnić komory i zawory sprężania.
Typ sprężarki, sprawność separatora oleju, konstrukcja układu chłodniczego, parametry pracy, dobór oleju chłodniczego itp. są odpowiedzialne za zmienną ilość oleju obecnego w obiegu czynnika chłodniczego. Zawartość oleju w układzie może osiągać zwykle wartości od 1 do 5%, a w szczególnych przypadkach również wyższą. Aby zapewnić niezawodną cyrkulację oleju i zapewnić powrót oleju z "zimnej" części obiegu, stosowane są oleje chłodnicze o zadowalającej mieszalności w odpowiednim czynniku chłodniczym. Więcej na stronach nowego katalogu...

Katalog dostępny do pobrania poniżej oraz z zakładek produktowych >>> Oleje chłodnicze >>>