in YT Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Bristol Compressors zamyka fabrykę sprężarek w USA

31 lipca kierownictwo Bristol Compressors poinformowało, że w ciągu dwóch miesięcy zakład produkcyjny zostanie zamknięty.

Wychodząc naprzeciw naszym klientom, którzy stosowali sprężarki marki Bristol zamieszczamy listę zamienników produkowanych przez firmę Tecumseh.

Firma istniejąca od 1975 roku, zlokalizowana w parku przemysłowym Bristol-Washington County, która była producentem sprężarek hermetycznych zamkniętych stosowanych w segmencie HVAC i chłodnictwie, kończy swoją działalność. Producent był dostawcą produktów OEM i markowych dla wielu międzynarodowych koncernów z branży. Przedstawiciele firmy za upadek zakładu, zatrudniającego 470 pracowników, obarczają winą słaby popyt na swoje produkty na rynku Bliskiego Wschodu. Firma chcąc zrekompensować swoje straty i malejące udziały w Ameryce Północnej, otworzyła w 2015 roku biuro sprzedaży w strefie wolnego handlu w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jednak wyniki sprzedaży nie okazały się na tyle dobre aby uratować firmę przed upadkiem.  

Rok 2018 miał być przełomowym dla Bristol Compressors dzięki porozumieniu z firmą DHX Electric Machines, która opatentowała technologię skuteczniejszego odprowadzania ciepła pozwalającą na opracowanie mniejszych sprężarek o większej wydajności. Miało to zasadniczo wpłynąć na zmianę standardów i zmienić wymagania branży HVAC/R w zakresie parametrów sprężarek. Niestety postępy te okazały się niedostateczne i zbyt późne.

Galeria: