in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Aktualności

Akademia Czystego Powietrza - nowy cykl szkoleń

Pierwsze webinarium dotyczące nowych zasad w programie „Czyste Powietrze” odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 12:00. Szkolenie poprowadzą eksperci z Wydziału Czystego Powietrza NFOŚiGW, którzy wprowadzą wszystkich zainteresowanych również w kwestie związane ze sposobem składania wniosków o dotacje w nowym „Czystym Powietrzu”.

Celem programu „Czyste Powietrze” - z budżetem 103 mld zł na lata 2018-2029 - jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Formularz rejestracji na stronie: http://nfosigw.gov.pl/formularze/

Akademia Czystego Powietrza jest odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby szkoleniowe grup zawodowych zajmujących się inwestycjami w wymianę starych urządzeń grzewczych i dociepleniem budynków. Niedawno przeprowadziliśmy badania z których wynika, iż wiedza na temat dostępnych programów wsparcia czy termomodernizacyjnej ulgi podatkowej jest wśród tych podmiotów bardzo ograniczona. Jednocześnie podmioty te są niezmiernie ważne, gdyż mają one bezpośredni kontakt z tymi którzy planują wymianę źródła ciepła czy docieplenie domu - informuje Andrzej Guła, lider Polskiego Alarmu Smogowego.

Do webinariów zostały wybrane zagadnienia najistotniejsze z punktu widzenia skutecznego wdrażania uproszczonego programu „Czyste Powietrze”. Znalazły się tam zarówno bardzo praktyczne wątki, takie jak instruktaż wypełniania nowego wniosku o dotację w „Czystym Powietrzu”, jak i kwestie istotne dla fachowców z firm remontowo-budowlanych, instalatorów kotłów i osób zajmujących się ocieplaniem domów. Kompendium wiedzy przyda się wszystkim podmiotom doradzającym beneficjentom programu „Czyste Powietrze” i wykonującym inwestycje w wymianę starego pieca, termomodernizację domu czy przydomową fotowoltaikę - wyjaśnia Piotr Woźny, Pełnomocnik Premiera ds. programu „Czyste Powietrze” i prezes NFOŚiGW.

Drugie szkolenie, które poprowadzi Paweł Lachman z PORT PC, odbędzie się tydzień później, 18 maja o godz. 12:00. Jego tematyka obejmie dwa zagadnienia: wymagania dotyczące kart produktów oraz etykiet energetycznych urządzeń grzewczych i wentylacyjnych, a także uchwały antysmogowe w Polsce w kontekście programu „Czyste Powietrze”.

Poniżej link do webinarium dotyczącego Kosztów Eksploatacyjnych oraz Kosztów Inwestycyjnych i Rocznych Całkowitych w przypadku modernizacji budynków.

Poniżej link do webinarium dotyczącego doborów pomp ciepła.

Źródło https://czystepowietrze.gov.pl