in YT FB Hisense
schiessl_logo

Pobieranie pliku

Aby pobrać plik należy zapisać się do naszego newslettera. Zostaw mail a będziesz na bieżąco informowany o produkcie

Agregaty wody lodowej MTA

Zewnętrzne moduły free-cooling

AQUAFREE

Zewnętrzne moduły Free cooling dla serii Aries tech, Galaxy tech i Phoenix plus pozwalają rozszerzyć funkcjonalność agregatu wody lodowej o tryb free cooling. Wydajność chłodnicza 242 - 466 kW dla każdego modułu.

Plug & Play

Wystarczy podłączyć moduł AquaFree do agregatu (modele AST, GLT lub PNP) i ustawić parametry transmisji danych pomiędzy urządzeniami. Mikroprocesorowy sterownik xDRIVE agregatu będzie kontrolować pracę agregatu i modułu free cooling jako jednego urządzenia. W przypadku podłączenia modułu AquaFree do wcześniej zamontowanego agregatu należy najpierw sprawdzić kompatybilność oprogramowania. Na życzenie dostępny jest zestaw przewodów do podłączenia modułu AQUAFree do agregatu.

Energooszczędny

AquaFree pozwala w łatwy sposób uzyskać oszczędności rzędu 30% i powyżej dzięki swojej efektywności przewyższającej aktualne standardy przyjęte w branży. Modułowa konstrukcja umożliwia dołączanie kolejnych urządzeń AquaFree w celu dalszej poprawy efektywności i dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Super cichy

Urządzenie dostępne jest w 2 wersjach wyciszenia. Obie zapewniają bardzo cichą pracę i dodatkowo możliwość elektronicznej regulacji prędkości obrotowej wentylatora w celu dalszego zmniejszenia poziomu hałasu przy częściowym obciążeniu. Szczególnie w porze nocnej, gdy temperatura spada, powodując bardziej intensywne działanie trybu free cooling, niski poziom hałasu AquaFree staje się niezaprzeczalnym atutem.

Niezależny

Każdy moduł posiada własne przyłącze elektryczne i zawór trójdrożny oraz szafkę elektryczną ze sterownikiem wyposażonym w wyświetlacz do wizualizacji alarmów oraz temperatury wody na wlocie/wylocie i otoczenia. Pozwala to na całkowicie autonomiczną pracę każdego modułu.

Moduł bezglikolowy
Na życzenie dostępny jest moduł bezglikolowy przeznaczony do zastosowań wymagających braku kontaktu z glikolem, jak np. w przemyśle spożywczym. Moduł bezglikolowy, który wyposażony jest w dodatkowy wymiennik ciepła i obieg hydrauliczny jest montowany pomiędzy agregatem i modułami AquaFree.

Niezawodny

Każdy moduł AquaFree posiada własny sterownik mikroprocesorowy umożliwiający niezależną pracę. Wystąpienie błędu w jednym module lub agregacie nie ma wpływu na pracę pozostałych modułów.

AquaFree może pracować w temperaturach powietrza zewnętrznego od -15°C do 46°C. Każdy moduł posiada niezależne sekcje powietrzne z wentylatorami osiowymi z progresywnym uruchamianiem (ciągły tryb sterowania dostępny na życzenie).

Uniwersalny

Niezależna praca modułów AquaFree ułatwia rozplanowanie systemu. Przy braku wolnej przestrzeni AquaFree może być zamontowany oddzielnie. Montaż lub rozbudowa systemu o dalsze moduły AquaFree jest możliwa również w późniejszym terminie. Każdy moduł AquaFree posiada własny sterownik do zdalnego włączania i wyłączania.

Modele i wersje

 • Wersje wyciszenia:

N - wyciszenie  standardowe
SN - wykonanie wyciszone

 • Moduły:

AFW100 (do podłączenia do AST 090-140);
AFV200 (do podłączenia do GLT /  PNP);
AFV300 (do podłączenia do GLT /  PNP);

 • Niska temperatura otoczenia – do -20°C.

Wyposażenie dodatkowe

 • Wężownice free cooling zabezpieczone antykorozyjnie;
 • Boczne przyłącza hydrauliczne (AFW100);
 • Filtry z siatki metalowej chroniące wężownice free cooling;
 • Elektroniczna regulacja prędkości obrotowej wentylatora;
 • Podkładki antywibracyjne;
 • Dostępny na życzenie zestaw przyłączeniowy agregat-moduł AquaFree (przewody rurowe są zapewniane przez instalatora);
 • Dostępny na życzenie moduł bezglikolowy;
 • Dodatkowy zdalny terminal użytkownika
 • Złączki Victaulic.